"Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej..."


Ryszard Kapuściński

4 najpiękniejsze jeziora Ladakhu

Podczas pobytu w Ladakh udało nam sie zobaczyć 4 przepiękne jeziora o turkusowych wodach, otoczone majestatycznymi Himalajami.

Tso Moriri Lake

Najpiękniejszym z nich jest Tso Moriri, położone na wysokości 4595 m n.p.m jest jednym z najwyżej położonych jezior świata. Wokół rozciągają się ośnieżone szczyty sześciotysięczników odbijające sie w szafirowych wodach jeziora. Tso Moriri jest również największym słonym zbiornikiem południowych Himalajów. Stanowi ostoję dla wielu ssaków i ptaków zagrożonych wyginięciem. Jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miejsc Ladakhu.

Tso Kar Lake

Jezioro Tso Kar znajduje się w drodze do Leh z Tso Moriri (trzeba tylko trochę odbić i wybrać inną drogą powrotną).
Tso Kar oznacza białe jezioro. Jego nazwa pochodzi od grubej warstwy soli otaczającej zbiornik wodny,który obecnie stanowi siedlisko dla wielu gatunków ptaków. W przeszłości zbiornik ten stanowił zródło wydobycia soli dla mieszkańców Ladakhu i Tybetu. Miejsce to jest niesamowicie piękne i fotogeniczne, a przy odrobinie szczęścia spotkamy tutaj stado dzikich osiołków.

Pangong Lake

To ogromne jezioro położone jest na wysokości 4250 m. Jedna czwarta długości 134-kilometrowego jeziora znajduje się w Ladakh, pozostałe trzy czwarte znajdują się w Tybecie. W najszerszym miejscu jezioro ma 7 km średnicy. Jezioro mieni się odcieniami niebieskich i turkusowych barw,a jego krajobraz zmienia się z każdym pokonanym kilimetrem. Jest miejscem lęgowym dla ptaków wędrownych oraz ostoją dla licznych zwierząt takich jak lisów i świstaków. Nam udało się zobaczyć nawet wilka.

Kyagar Lake

Małe lecz urocze jezioro położone około 40 minut drogi przezd jeziorem Tso Moriri. Otoczone górami mieniące się barwami porannego słońca.

 

 

Opublikowano 09.12.2018 o 12:22 przez Katarzyna Markowska

Szybkie Linki

Odwiedź nasze studio

Podróżuj z nami...

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z plików cookies w zgodzie z Cookie Policy. UKRYJ WIADOMOŚĆ

Copyright ©2024 Globtroterzy

Designed by Aeronstudio™