"Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej..."


Ryszard Kapuściński

Hallstatt

Termin: 27.05.2018

Hallstatt - Perełka austriackich Alp.

W Hallstatt nie ma ruchu drogowego dlatego samochód należy zostawić na jednym z kilku parkingów. Nam udało się znaleźć wolne miejsce w pobliżu kolejki i to był nasz pierwszy punkt zwiedzania.

Wjazd szynowo-liniową kolejką na górę (18E/os) zajmuje chwilkę, a z góry rozciąga się piękny widok na miasteczko oraz jezioro. Tutaj, 350 m nad ziemią zawisła również szklana platforma widokowa zwana "skywalk".

Oprócz pięknej panoramy znajdziemy pierwszą kopalnię soli. Niestety nie starczyło nam czasu na jej odwiedzenie. Z góry schodzimy już łagodnym szlakiem w dół (około 30 minut) , który prowadzi pod sam kościół do centrum miasteczka.

Co warto zwiedzić:

Kościół Wniebowzięcia Matki Bożej oraz Kaplicę Michała Archaniała z malutkim cmentarzem oraz Kaplicę Czeszek.
Kaplica Czaszek jest niezwykłym miejscem, gdyż ze względu na brak miejsca na cmentarzu po 10-20 latach od pochówku kości zmarłych były ekshumowane, oczyszczane i umieszczane właśnie w tej kaplicy. Każda czaszka została opisana i przyozdobiona malowanymi kwiatami (kobiety) oraz liśćmi bluszcza (męskie). Znajduje się tu 1200 czaszek . Ostatnia czaszka zmarłej w 1983 roku kobiety została umieszczona tutaj w 1995 roku.

Oczywiście koniecznie trzeba się przespacerować wąskimi uliczkami miasta, wspinając się stromymi schodami w górę i w dół aby móc zobaczyć miasteczko z coraz to nowej perspektywy.

Popularne są również rejsy po jeziorze. Niestety burza i gwałtowne opady deszczu sprawiły, że musieliśmy wcześniej zakończyć zwiedzanie tego pięknego zakątka Austrii. Kiedyś na pewno tu wrócimy...

W miasteczku można poczuć się jak w Azji z racji dużej ilości turystów z Chin . Wszystko przez to, że w 2014 roku w Chinach stworzono kopię austriackiego miasteczka Hallstatt. Zostało ono również wpisane w programy wielu wycieczek jako perełka wśród austriackich miast, na miano której to miasteczko w pełni zasługuje.

Galeria

Hallstatt

Opublikowano 08.06.2018 o 20:35 przez Kasia

Szybkie Linki

Odwiedź nasze studio

Podróżuj z nami...

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z plików cookies w zgodzie z Cookie Policy. UKRYJ WIADOMOŚĆ

Copyright ©2024 Globtroterzy

Designed by Aeronstudio™